ژل رویال

ژل رویال ساوالان هانی اردبیل بیگناه
ژل رویال چیست؟
ژل رویال نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود؛ معمولاً همه لارو زنبورهادر سه روز اول زندگی از ژل رویال تغذیه می‌کنند. (لارو به نوزاد کرمی‌شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند گفته می شود)
اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد و تنها ملکه تا آخر عمر از ژل رویال تغذیه می‌کند.
حال اگر به همین لاروها فقط ژل رویال داده شود و در ادامه‌ی حیات خود نیز فقط از ژل رویال استفاده کنند، خاصیت ملکه شدن را پیدا می‌کنند.
لارویی که فقط از ژل رویال استفاده می‌کند در عرض ۵ روز وزن اولیه‌اش ۱۳۰۰ برابر افزایش پیدا می‌کند.
نتیجه این تغذیه همیشگی از ژل رویال، زنبوری تولید می‌شود که ۴۳ درصد بزرگتر و ۶۰درصد سنگین‌تر از زنبور پرستار یا کارگر است.
و از همه قابل تامل‌تر این‌که ملکه ۶ سال عمر می‌کند و تا ۵ سال دارای توانایی بسیار بالایی می‌باشد.
به گونه‌ای که روزانه ۲۵۰۰ تخم می‌گذارد یعنی سه برابر وزن بدن خود و این روند تخم‌گذاری هر روز تا پایان عمرش ادامه می‌یابد.
تمامی این اتفاقات هیجان‌انگیز و عظیم برای ملکه فقط و فقط به دلیل مصرف مداوم و روزانه از ژل رویال توسط یک زنبور عادی رخ می‌دهد
جالب است نه ؟

ژل رویالی که این زنبور کوچک را تا این حد توانمند می‌کند، قطعا برای انسان هم نیز بسیار مفید خواهد بود؛
لذا برای بررسی اثر ژل رویال روی انسان‌های سالم و بیماران صعب‌العلاج تحقیقات فراوانی در تمام دنیا توسط محققان و متخصصان انجام شده که به نتایج خارالعاده و بسیار باور نکردنی دست یافتند.

مواد مفید موجود در ژل رویال چیست؟
غذای ملکه دارای مواد مغذی و معدنی مختلفی نظیر:
کلسیم، مس، آهن، فسفر، سیلیکون، سولفور، پتاسیم و… است.
از مواد مفیدی که در خانواده ویتامین B موجود هستند نیز در ژل رویال یافت می‌شود:
بیوتین یا ویتامین B7، اینوزیتول، فولات، اسیدهای نوکلئیک، گاما گلوبین،
۱۷ نوع اسید آمینه شامل ۸ نوع اسیدآمینه‌ای که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست و باید ازطریق مواد غذایی به بدن خود وارد کند.

کاربردهای مهم درمانی ژل رویال
میکروب کشی
ژل رویال در درمان عفونت های ویروسی که مجاری تنفسی را درگیر می کند موثر است.
در ژله سلطنتی پروتئین قوی میکروب کشی بنام (Riyalisin) وجود دارد که اثر قوی بر ضد باکتری های گرم مثبت دارد.

جلوگیری از آلزایمر
در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است.
این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است؛ و با آن میتوان فعالیت های فکری را افزایش داد.
جلوگیری از فشار خون
استیل کولین باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده است؛ و موجب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند می گردد.
جلوگیری از تصلب شرائین
سخت شدن سرخرگهای قلب که با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود.
(HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون میگردد.
بنابراین از تصلب شرائین پیشگیری می کند.
ضد سرطان
ماده (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است.
همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان میشود.
این ماده بسیار مغذی است و تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتو درمانی و شیمی درمانی دارد.
این ماده باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC) در خون میشود.
بر اساس مشاهدات و تحقیقات و همچنین با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی:
غذای ملکه می تواند در تمامی سنین مصرف شود؛ و به عنوان مکمل غذایی مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد.
ژل سلطنتی به دلیل خواص فوق‌العاده‌اش برای افراد بالای ۵۰ سالگی به طور خاص توصیه می‌شود.

ژل رویال و درمان ناباروری
در یک آزمایش جالب، ژل رویال را به تعدای موش صحرایی نر و ماده دادند.
بعد از مدتی مشاهده کردند که سایز بیضه‌ها و میزان اسپرم هایشان بیستر شده است
در موش‌های ماده میزان پذیرش اسپرم ان‌ها و تعداد نوزاد بیشتری به دنیا می‌اوردند
این آزمایش در روی انسان‌ها انجام شده و نتایج خوبی به دست اورده‌اند و مصرف کنندگان منظم تغییراتی مثبتی در سیسم تناسلی خود گزارش داده‌اند
طی یک تحقیق گسترده که در امریکا روی مردان و زنانی که مشکلات ناباروری داشته‌اند انجام شده است:
بعد از مدتی افزایش قدرت تلقیح در زنان و در مردان نیز افزایش تعداد و کیفیت بهتر اسپرم گزارش شده و در نهایت منجر به بچه دار شدن در طیف وسیعی از آن‌ها منجر شد.
برای مردان، مولکول رویالاکتین در ژل رویال باعث افزایش سرعت حرکت اسپرم می‌شود. همچنین افزایش تعداد اسپرم، بلوغ، زنده ماندن، و یکپارچگی DNA را به همراه دارد.
برای زنان، هورمون‌ها را متعادل می‌کند و می‌تواند به مسائل مربوط به باروری مرتبط با عدم تعادل هورمونی کمک کند.
همچنین این ماده شبیه استروژن انسان است. استروژن برای یک دوره سالم قاعدگی حیاتی است. این ژله می‌تواند عضلات ضعیف رحم زنان را نیز بهبود بخشد.
و در نهایت، ژل رویال باعث افزایش میل جنسی می‌شود (در مردان و زنان).

ژل رویال و دیابت
شواهدی وجود دارد که اثرات مثبت ژل رویال بر دیابت و سطح قند خون را نشان می‌دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نیز نشان داد که مصرف ۱۰۰۰ میلی‌گرم از این ژله سه بار در روز منجر به کاهش قابل توجهی در میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود. همچنین باعث کاهش سطح کلسترول و شاخص‌های خطرناک قلبی عروقی شد.
علاوه بر این، قطره‌های قابل توجهی در گلوکز خون و هموگلوبین وجود دارد. افزایش انسولین نیز همچنین.
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ژل رویال مقاومت انسولین را بهبود می‌بخشد. این زمانی است که سلول‌های بدن به طور طبیعی به هورمون انسولین واکنشی نشان نمی‌دهند. و آخرین، بهبود در میزان آنتی اکسیدان در بیماران دیابتی بین ۲۵ تا ۶۵ سال است.

ژل رویال و جوانسازی پوست
ژل رویال به عنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده و از گذشته های دور به عنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب باستان استفاده می شده،
و اکنون نیز در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر رایج است .
ژل سلطنتی باعث نرمی و لطافت پوست، و از بین رفتن چین و چروک پوست می شود.
غذای ملکه حاوی کلاژن ( پروتئین اصلی پوست ) می باشد، و تولید طبیعی کلاژن توسط پوست را افزایش می دهد.
این ژل دارای نوعی اسید چرب سبک به نام هیدروکسی دکانوئیک اسید است که هرچه بافت های پوست بیشتر در معرض آن قرار بگیرد میزان تولید کلاژن افزایش یابد.
رفع خشکی پوست و نرم کننده پوست
ضد جوش و ضد آکنه
شاداب کننده و جوانسازی پوست
برطرف کننده لک و کک ومک

 

بره موم

بره موم ساوالان هانی اردبیل بیگناه
آشنایی با بره موم و کاربرد آن در کندو
قبل از آنکه بره موم برای ما انسان ها اهمیت داشته باشد، در کندو به عنوان یک ماده حیاتی شناخته می شود. زنبور عسل با جمع آوری صمغ درختان و شیره گیاهان مختلف و ترکیب آن با برخی آنزیم های درون بدن خود، ماده ای را تولید می کند که بتواند با استفاده از آن به برخی نیازهای درون کندو پاسخ دهد. این ماده بره موم یا پروپولیس Propolis نام دارد. پروپولیس در زبان روم باستان به معنای محافظ کندو است و به دلیل شناختان رومیان باستان از کاربرد بره موم در کندو، پروپولیس نامگذاری شده است.
بره موم کاربردهای متفاوتی در کندو دارد. بسیاری از کاربردهای بره موم برای انسان نیز به دلیل آشنایی با این کاربردها در کندو کشف شده و امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته هنوز برخی از کاربردهای بره موم در کندو در حاله ای از ابهام قرار دارد؛ اما بسیاری از آنها به طور کامل کشف شده است.
بیشترین کاربرد بره موم در کندو، درزگیری است. هیچ ماده ای مثل پروپولیس نمی تواند به عنوان درزگیر مورد استفاده قرار گیرد. این ماده پوشش داخلی کندو را تشکیل می دهد. به همین علت هیچ کندویی را پیدا نمی کنید که در آن بره موم وجود نداشته باشد. یک ترک کوچک، یک شکاف ساده یا یک سوراخ بسیار ریز هم از دید زنبورهای کارگر پنهان نمی ماند و سریعا با استفاده از بره موم آن را پر می کنند.
علت این همه حساسیت زنبور عسل، اهمیت پاکیزگی کندو است. زنبور با درزگیری کندو راه نفوذ هر نوع حشره یا آلودگی را به درون کندو می بندد و از این طریق محیط کندو را حفظ می کند. به همین علت است که بسیاری از زنبورداران به این ماده، چسب زنبور هم می گویند.

حالا فرض کنید یک حشره یا هر نوع آلودگی وارد کندو شود. زنبور در این طور مواقع باید چه کار کند؟ اینجا دومین خاصیت بره موم که مهمترین خاصیت این ماده نیز محسوب می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. زنبور عسل از بره موم به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده استفاده می کند.
اگر حشره ای وارد کندو شود؛ ابتدا زنبورها آن را با نیش می کشند. پس از اینکه حشره از بین رفت، همه زنبور ها با استفاده از بره موم آن را مومیایی کرده و از کندو به بیرون می اندازند. سپس قسمت های آلوده را نیز با کمک بره موم ضدعفونی می کنند. برای ورود گرد و خاک و دیگر آلودگی ها نیز زنبورها به همین صورت عمل می کنند.
دقیقا به همین علت است که محیط کندو یکی از استرلیزه ترین محیط های دنیا است و هیچ آلودگی به آن راه پیدا نمی کند. اگر هر نوع آلودگی هم وارد کندو شود، خیلی سریع توسط زنبورانی که وظیفه نظافت محیط کلنی را بر عهده دارند، با استفاده از بره موم برطرف می شود.
البته بره موم در کندو کاربردهای دیگری هم دارد. با این حال این دو کاربرد یعنی درزگیری و ضدعفونی کردن کندو، 2 کاربرد اصلی پروپولیس در کندو هستند. همین دو کاربرد مهم بره موم در کندو نشان دهنده اهمیت این ماده برای زنبور عسل است. به همین علت زنبور کارگر یکی از وظایف اصلی خود را جمع آوری صمغ درختان برای تولید بره موم می داند.
تاریخچه استفاده از بره موم
انسان نیز از دوران باستان به خاص بودن ماده ای که زنبور با استفاده از آن قسمت های مختلف کندو را می پوشاند و از آن برای مومیایی کردن اجساد استفاده می کرد، پی برده بود. به همین علت، استفاده از بره موم از سال ها پیش از میلاد مسیح رواج داشت و در تمدن ها و ادیان مختلف مورد توجه قرار گرفته بود.
در ادیان مختلف نیز از دین یهود گرفته تا دین اسلام، بره موم به عنوان یک ماده مهم و کاربردی مورد توجه بوده است. دانشمندان اسلامی مثل ابن سینا از بره موم با عنوان موم سیاه یاد کرده و آن را ماده ای برای ضدعفونی و درمان برخی بیماری ها می دانستند. در دین یهود نیز این ماده برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفته است.
شاید در دوران باستان خرید و استفاده از بره موم کار چندان ساده ای نبود؛ اما امروزه شما به راحتی می توانید این ماده شگفت انگیز را با بالاترین کیفیت خریداری کرده و برای درمان بیماری ها و کاربردهای مختلف، مورد استفاده قرار دهید. برای خرید کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید تا انواع محصولات بره موم را ببینید.
نگهداری اجساد با بره موم
یکی از شناخته شده ترین کاربردهای پروپولیس در گذشته، استفاده از این ماده در مصر باستان بوده است. بره موم به عنوان یکی از مواد اصلی ساخت مومیایی در مصر کاربرد داشته و نقش مهمی در به جا ماندن اجساد مومیایی شده از فراعنه ایفا می کرده است. شاید علت کشف این موضوع که بره موم می تواند در زمینه مومیایی جد انسان نقش داشته باشد، مشاهده مومیایی های سالم مانده اجساد حشرات و حتی زنبورهایی است که از کندو به بیرون انداخته شده بودند.
در یونان باستان نیز از بره موم برای مومیایی اجساد سربازانی استفاده می شد که در جنگ های خارج از مرز کشته می شدند و جسد آن ها قرار بود به وطن باز گردد. به نظر می رسد این کاربرد Propolis در تمدن های دیگر بشری نیز وجود داشته که اطلاعات کمی در مورد آن به جای مانده است.

کاربرد بره موم در درمان بیماری ها در عهد باستان
مهمترین کاربرد بره موم در دوران باستان را می توان به اثرگذاری این ماده در امور پزشکی دانست. برخی شواهد به جای مانده از مصر باستان نشان دهنده کاربرد بره موم در امور پزشکی است. این ماده در بین یونانیان نیز به عنوان یک ماده دارویی و درمانی شناخته می شده که در درمان های مختلفی کاربرد داشته است.
اوج کاربرد بره موم در زمینه درمان بیماری ها، مربوط به روم باستان است. رومیان توجه ویژه ای نسبت به زنبورداری داشتند و به همین علت توانستند نقش بسزایی در پیشبرد زنبورداری ایفا کنند. از مهمترین کاربردهای بره موم در دوران روم باستان، استفاده از این ماده برای کاهش التهاب و بهبود زخم است. در منابع رومی از این ماده برای کاهش درد سینوس نیز نام برده شده است.
بره موم به عنوان ضدعفونی کننده قوی
خیلی زود مردمان گذشته متوجه شدند که علت پاکیزه بودن کندو ،وجود ماده ضدعفونی کننده قوی چون بره موم است. به همین علت بسیاری از تمدن های بشری به ویژه یونانیان از پروپولیس به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده استفاده کردند. البته روش استفاده از بره موم در دوران باستان برای ضدعفونی کردن، متفاوت با امروز بود. آنها از این ماده به صورت خام و به ویژه برای ضدعفونی کردن جای زخم استفاده می کردند.
استفاده از عود بره موم در دوران باستان
از دیگر کاربردهای بره موم در دوران باستان می توان به کاربرد این ماده به عنوان ماده سوختنی اشاره کرد. در تمدن های مختلف مثل یونانیان از بره موم به این صورت استفاده می شد. اعتقاد بر این بود که سوزاندن این ماده طبیعی می تواند باعث خوشبختنی و برطرف شدن بیماری ها شود. موضوعی که امروزه نیز مورد توجه است.
ترکیبات درون بره موم
قبل از اینکه بخواهید ماده ای درمانی مثل بره موم را مورد مصرف قرار دهید، بهتر است در مورد ترکیبات آن بیشتر بدانید. بره موم ماده ای نیست که هر فردی و به هر صورتی آن را مصرف کند. در نتیجه باید تا جای ممکن مصرف این ماده هوشمندانه و از سر آگاهی انجام شود.
نیمی از مواد تشکیل دهنده بره موم را رزین و صمغ گیاهان تشکیل داده اند. هرچند در بره موم های مختلف این درصد متغییر است؛ اما اصولا کمتر از 50 درصد نمی رود. 30 درصد از بره موم را نیز موم تشکیل داده است. در این صورت می توان گفت که نزدیک به 80 درصد از این ماده شامل منشاء گیاهی و موم می شود. البته این تنها مواد موثر درون پروپولیس نیست. بر اساس آنالیزهای انجام شده، حدود 10 درصد از مواد تشکیل دهنده بره موم را برخی از روغن های گیاهی و نزدیک به 5 درصد را نیز گرده گل و دیگر مواد موجود در کندو تشکیل داده اند.
به طور کلی آنالیز مواد درونی پروپولیس نشان می دهد که مواد اصلی که باعث اثرات شگفت انگیز این ماده گیاهی شده اند، پلی فنول ها و فلاوونوئیدها هستند. این ترکیبات، خواص شگفت انگیز بره موم برای اثرگذاری بر روی بسیاری از بیماری ها را ایجاد می کنند. هرچند به دلیل منشاء گیاهی بره موم، عموما میزان این ترکیبات در محصولات استخراج شده از کندوهای مختلف، متفاوت بوده و نمی توان نتیجه گیری کلی در مورد آن ها انجام داد.
به هدف استانداردسازی بره موم در دنیا، تلاش شده تا در هنگام عرضه، حتما منشاء گیاهی آن نیز ذکر شود. این کار کمک می کند تا افرادی که از یک نوع بره موم خواص مد نظر را دریافت کرده اند، برای خرید مجدد به منشاء گیاهی آن توجه نمایند. با این حال یکی از دلایل اصلی که بره موم هنوز در طب نوین جایگاه مشخصی ندارد؛ همین متغییر بودن خواص آن است.
انواع بره موم را بشناسیم
یکی از دلایل رشد مصرف بره موم در سال های اخیر، توجه به فراوری بره موم بوده است. در گذشته کمتر از این ماده طبیعی به عنوان یک ماده خوراکی استفاده می شد. علت نیز واضح است. بره موم قابلیت هضم درون معده انسان را ندارد. به همین علت است که نمی توان این ماده را به صورت غیر فراوری شده مصرف کرد.
دو روش کلی و مرسوم برای فراوری بره موم وجود دارد:
• استفاده از الکل
• استفاده از آب
در این دو روش، از حلالی که اسم آن بر روی نوع بره موم گذاشته شده، برای شکستن مولکول های سنگین و غیر قابل هضم پروپولیس استفاده می شود. البته هر کدام از این انواع بره موم نیز کیفیت و نحوه فراوری متفاوتی دارند. بهتر است در پاسخ به این سوال که بره موم چیست، اطلاعات خود را در مورد انواع پروپولیس نیز بیشتر کنیم

بره موم الکلی
مرسوم ترین روش فراوری بره موم در حال حاضر، استفاده از الکل برای شکستن مولکول های سنگین این ماده طبیعی است. این روش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و باعث شده تا انسان بتواند از خواص مختلف پروپولیس استفاده کند. البته در حال حاضر بره موم الکلی به 2 روش کلی تولید می شود:
• روش سنتی فراوری الکلی
• روش مکانیزه فراوری الکلی
در روش سنتی الکل با بره موم مخلوط شده و مولکول های سنگین این ماده شکسته می شود. به دلیل اینکه الکلی قابلیت مصرف ندارد، بره موم درون فضای باز گذاشته شده تا اصطلاحا الکل آن بپرد. به دلیل قرارگیری در فضای آزاد، احتمال اضافه شدن گرد و غبار و آلودگی های دیگر به بره موم زیاد خواهد بود. هرچند این روش هنوز هم به عنوان مرسوم ترین روش فراروی شناخته می شود؛ اما این مشکل بزرگ باعث شده تا این ماده به صورت مکانیزه فراوری شود.
در روش مکانیزه فراوری بره موم، یک دستگاه مدرن در این زمینه فعالیت می کند. این دستگاه الکل را با بره موم مخلوط کرده، مولکول های آن را شکسته و قابل مصرف می کند و سپس درون دستگاه، الکل را از این ماده خارج می کند. مزایای مختلفی برای این روش وجود دارد که می توان به تمیز بودن بره موم، خارج شدن کامل الکل از این ماده و هدر نرفتن الکل اشاره کرد.
شرکت شهدینه گلها به عنوان اولین شرکت ایرانی استفاده کننده از این دستگاه، مفتخر است تا بهترین و باکیفیت ترین بره موم الکلی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. کافی است بر روی تصویر زیر کلیک کنید تا به صفحه خرید بره موم منتقل شده و بهترین نوع از بره موم ایرانی را بخرید.
بره موم آبی
نوع دیگر بره موم، بره موم آبی است. این نوع از پروپولیس در ایران بیشتر به صورت سنتی و مخلوط کردن آب ساده با آن و عصاره گیری از ترکیب آب و بره موم عرضه می شود. این در حالی است که روش فراوری بره موم آبی در دنیا، استفاده از سانتریفوژهای مدرن پایه آب برای شکستن مولکول های پروپولیس و استخراج مواد مورد نیاز از این ماده طبیعی است. برای مدت زمان کوتاهی بره موم آبی ترکیه ای در ایران نیز عرضه می شد که در حال حاضر به دلیل قیمت بسیار بالا و مشکل واردات، چنین بره مومی در ایران وجود ندارد.
با این حال بد نیست بدانید که بره موم آبی از جمله موادی است که خواص درمانی فوق العاده ای برای درمان های خاص مثل درمان سرطان دارد. همین ویژگی بره موم باعث شده تا بسیاری از کارشناسان تلاش کنند تحقیقات خود را بیشتر به سمت بره موم آبی ببرند. هرچند به دلیل قیمت گران و پیچیده بودن فراوری، چنین امکانی وجود ندارد که بره موم آبی برای مصرف عموم مناسب باشد.
روش های مصرف بره موم
جدای از اینکه بره موم در یک دسته بندی به دو نوع الکلی و آبی تقسیم می شود، بره موم را می توانیم بر اساس نوع محصولات ان نیز دسته بندی کنیم. در واقع شما به روش های مختلفی می توانید بره موم را مورد استفاده قرار دهید که به صورت محصولات متنوعی وارد بازار شده است. هر کدام از این بره موم ها ممکن است برای درمان نوعی از بیماری یا برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار گیرند.

1. بره موم خام
اولین و ساده ترین روش مصرف، بره موم خام است. این نوع بره موم را می توانید به سادگی از زنبورداران تهیه کنید. کافی است به زنبورستان ها مراجعه کرده و Propolis خام تهیه کنید. بره موم خام قابلیت مصرف خوراکی ندارد و اگر هم به صورت خام مصرف شود، فایده چندانی برای سلامتی نخواهد داشت. با این حال برای برخی خواص مثل بهبود مشکلات دهان و دندان، ممکن است بره موم خام گزینه خوبی باشد. همچنین مانند گذشته می توانید از بره موم خام برای بیرون آوردن خار و خاشاک از درون بدن استفاده کنید.
2. بره موم فراوری شده ساده
اگر قصد مصرف خوراکی بره موم را دارید، بهتر است به سراغ بره موم فراوری شده بروید. البته همین ماده فراوری شده نیز در مدل های مختلفی عرضه می شود. ساده ترین نوع بره موم فراوری شده، بره مومی است که مولکول های آن با استفاده از الکل شکسته می شوند و به شکل های مختلف مثل قرص و… در می آیند و در اختیار مصرف کننده قرار دارند.
این نوع از محصول بره موم می تواند گزینه خوبی برای درمان بسیاری از بیماری ها باشد. با این حال بزرگترین مشکل بره موم فراوری شده ساده این است که طعم بسیار بد و بوی تند و تیزی دارد. به همین علت نباید انتظار داشته باشید که هر فردی حتی خود شما، حاضر به مصرف این داروی بد مزه به صورت منظم باشید.
3. عسل بره موم
شرکت های مختلف با توجه به نیاز مصرف کننده، برخی از انواع محصولات بره موم را تولید کرده اند. ترکیب عسل بره موم یکی از بهترین این محصولات است. البته همچنان طعم بد پروپولیس همراه این نوع محصول بوده و حتی باعث بد طعم شدن مزه عسل نیز می شود. با این حال، دوز مصرفی مناسب پروپولیس درون عسل، باعث می شود که این ماده برای درمان بیماری هایی مثل سرطان، کولیت و… مناسب باشد.
شرکت شهدینه گلها یکی از شرکت های پیشرو ایرانی در تولید عسل بره موم باکیفیت بوده است. نمونه های فراوانی از اثرگذاری بره موم بر روی کنترل پیشرفت سرطان که توسط مصرف کنندگان این شرکت به ثبت رسیده است؛ نشان از کیفیت و اثرگذاری عسل بره موم بر روی بیماری های صعب العلاج است. بیماری هایی که با مصرف این ماده طبیعی دیگر صعب العلاج محسوب نمی شوند.

4. پودر و کپسول بره موم
برای درست کرد ن مواد ضدعفونی کننده نیاز به پودر بره موم دارید. پودر بره موم چطور تولید می شود؟ بعد از اینکه این ماده فراوری شد، همچنان شامل مقادیری از رطوبت است. با دستگاه های مخصوص این رطوبت گرفته شده و ماده خشک آن بر جای می ماند و به پودر تبدیل می شود.
پودر بره موم تنها برای درست کردن مواد ضدعفونی کننده کاربرد ندارد. شما می توانید این پودر را با آب مخلوط کرده و میل کنید یا آن را به دیگر مواد خوراکی اضافه کنید.
یکی از بهترین روش های مصرف بره موم به صورت خوراکی، استفاده از این ماده برای تولید کپسول بره موم است. کپسول بره موم ویژگی مهمی برای شما دارد و آن این است که بر خلاف تمامی روش های مصرف، شما نه طعم و نه بوی این ماده را حس نمی کنید و تنها خواص آن را به درون بدن خود منتقل می نمایید. این یعنی مصرف بره موم برای همه افراد؛ حتی بیمارانی که به طعم بد بره موم حساس هستند نیز به راحتی از کپسول بره موم استفاده می کنند.
برای خرید کپسول بره موم کافی است بر روی تصویر زیر کلیک کنید تا این محصول فوق العاده که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را خریداری نمایید. همچنین می توانید از مشاوره رایگان افراد متخصص شرکت شهدینه گلها و سایت ایران عسل استفاده کنید.

5. دیگر روش های مصرف
روش های دیگری نیز برای مصرف بره موم وجود دارد. این روش های مصرف می توانند خوراکی یا غیرخوراکی باشند. بسیاری از شرکت های تولید کننده مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی از پروپولیس به عنوان یک ماده اولیه استفاده می کنند که اثرات خوبی برای درمان بیماری ها از خود نشان می دهد. با این حال شما هم می توانید به صورت خانگی از بره موم برای مصارف گوناگون استفاده کنید.
برخی از روش های دیگر مصرف این ماده طبیعی عبارتند از:
• خمیردندان بره موم: بهترین خمیردندان برای برطرف کردن آلودگی های دهان و دندان
• صابون بره موم: ماده ای موثر برای رفع آلودگی و ویروس از روی پوست دست
• شامپو بره موم: بره موم خواص مختلفی برای مو و پوست سر دارد که شامپو بره موم می تواند آن را به سر منتقل کند
• انواع کرم و لوسیون پوست: خواص آنتی باکتریال، درخشان کنندگی و… باعث شده تا از بره موم در تولید انواع کرم و لویون استفاده شود. شما هم می توانید کرم های خانگی با بره موم تهیه کنید.
• تولید انواع قرص و دارو: در تولید بسیاری از داروها، بره موم می تواند نقش یک ماده مکمل را ایفا کند.
• تولید عودهای طبیعی
• و…
این تنها بخشی از روش های مصرف متفرقه بره موم است. شما هم می توانید برخی از این روش ها را امتحان کنید یا روش های مختلف دیگر را به ما و خوانندگان این مطلب پیشنهاد دهید.
خواص بره موم
صحبت کردن از خواص بره موم نیاز به مطلبی مجزا دارد. در مطلبی کاملا تخصصی در سایت ایران عسل به خواص شگفت انگیز بره موم اشاره کرده ایم که می توانید برای اطلاعات بیشتر، این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید. با این حال به نظر می رسد بد نیست که برخی از مهمترین خواص پروپولیس را به صورت دسته بندی شده با هم مرور کنیم.
خواص بره موم برای ما انسان ها از گذشته مورد توجه بوده است. با این حال برخی از خواص بره موم در سال های اخیر کشف شده است. پیشرفت علم کمک کرده تا خواص مختلفی از بره موم شناخته شده و مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به برخی از این خواص اشاره می کنیم
خاصیت ضد التهابی
از مهمترین خواص بره موم خاصیت ضد التهابی این ماده طبیعی است. این خاصیت خود باعث درمان بسیاری از بیماری های مزمن در انسان می شود که به صورت دقیق در آینده به آن اشاره خواهیم کرد. مصرف بره موم هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی می تواند به درمان بیماری های التهابی کمک کند. برخی از بیماری های التهابی که پروپولیس برای درمان یا چلوگیری از پیشرفت ها موثر است، عبارتند از:
• کولیت
• آرتریت
• رماتیسم
• آرتروز
• پروستاتیت
• التهابات لثه
• التهاب در نواحی تناسلی بانوان
• التهاب های پوستی
• و…
مصرف بره موم با دوز مناسب اثرگذاری فوق العاده ای برای درمان این بیماری ها از خود نشان می دهد. در واقع ترکیبات درونی بره موم به گونه ای هستند که باعث کاهش التهاب در بدن انسان خواهند شد. البته باید در مورد هر کدام از این بیماری ها به صورت مجزا بحث شود که در سایت ایران عسل در یک مطلب مفصل به خواص شگفت انگیز بره موم برای انسان پرداخته ایم

خاصیت ضدتومور
بره موم به صورت ذاتی یک ماده ضد تومور است. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده که همگی نشان دهنده اثرگذاری بره موم برای از بین بردن تومور ها و سلول های سرطانی است. جدیدترین یافته ها نشان می دهد که بره موم احتمالا می تواند روند رشد سلول های سرطانی را درمان کند. هرچند شواهد نشان دهنده این است که حتی مصرف مداوم و اصولی بره موم امکان درمان سرطان و آب کردن تومورهای سرطانی را فراهم می کند.
پیشنهاد: اگر در حال مبارزه با بیماری سرطان هستید، با مشورت پزشک یا طبیب طب سنتی، مصرف پروپولیس را نیز در کنار روش های درمانی آغاز کنید. اثرات بره موم دیر بروز پیدا می کند؛ در نتیجه ناامید نشوید و همزمان با شیمی درمانی، پرتو درمانی و… از بره موم هم به صورت خوراکی استفاده کنید. مطمئنا بعد از مدت زمان مشخصی، اثرات مصرف این ماده ضد تومور و ضد سرطان را درخواهید یافت
خواص ضد باکتریایی بره موم
تقریبا در این خاصیت از بره موم هیچ شکی وجود ندارد. بره موم در کندو هم یک ماده ضدباکتری و ضد میکروب است و به همین علت به عنوان ماده ای گندزدا مورد استفاده قرار می گیرد. در شرایط امروز دنیا که نظافت و پاکیزگی یکی از مهمترین اصول برای سلامتی است، کاربرد بره موم برای پیشگیری از بیماری های مختلف به ویژه بیماری های ویروسی مثل آنفولانزا و کرونا اهمیت ویژه ای دارد. حتی بسیاری از دانشمندان در حال تحقیق بر روی خواص بره موم برای درمان کرونا هستند؛ اما هنوز این یافته ها به صورت دقیق و آزمایش شده منتشر نشده است.
خاصیت آنتی باکتریال بره موم هم برای تولید مواد ضدعفونی کننده طبیعی و بدون ضرر و هم برای تولید داروهای خوراکی ضدعفونی کننده و کشنده باکتری، مورد استفاده قرار می گیرد. این خاصیت بره موم یکی از مهمترین و کاربردی ترین خواصی است که تا به حال از این ماده طبیعی شناخته شده است.
تقویت سیستم ایمنی بدن انسان
از مهمترین خواص بره موم که هم برای پیشگیری و هم برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، خاصیت این ماده در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان است. همانطور که می دانید، عامل اصلی بسیاری از بیماری های انسان، ضعف در سیستم ایمنی بدن او است. این ضعف باعث می شود تا بیماری های مختلف به راحتی در بدن انسان جولان دهند. همچنین انواع بیماری های خود ایمن، احتمالا به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن ایجاد می شوند.
با تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک بره موم، احتمال بروز بیماری های مختلف کمتر می شود. شاید برایتان جالب توجه باشد که بسیاری از محققان بر این باورند که احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که به طور منظم از بره موم استفاده کرده اند کمتر می شود. همین موضوع برای آنفولانزا نیز صادق است. بسیاری از افرادی که به طور منظم و مداوم از بره موم استفاده می کنند، هیچگاه دچار سرماخوردگی، آلرژی و آنفولانزا نمی شوند. شاید بتوان گفت که بره موم یک واکسن طبیعی برای جلوگیری از آنفولانزا است که متاسفانه جدی گرفته نمی شود.
دیگر خواص بره موم
خواص مختلف دیگری نیز از بره موم وجود دارد که هر کدام ممکن است در دسته بندی بالا قرار گیرد یا جدای از این دسته بندی ها باشد. ما تلاش کردیم تا به دسته بندی های کلی در این مطلب اشاره کنیم. اما خواص مختلف بره موم برای درمان بیماری ها را می توانید قبل از خرید بره موم از طریق لینک زیر مطالعه کنید:
مطمئنا از این همه خاصیت برای یک ماده طبیعی شگفت زده خواهید شد. اما آنقدرها هم تعجب برانگیز نیست. در واقع بسیاری از خواص بره موم نشئت گرفته از خواصی است که در بالا به آن ها اشاره کردیم. پس بدون اینکه شک به دلتان راه دهید، به جای استفاده از مواد مضر شیمیایی، از بره موم برای درمان بیماری خود استفاده کنید.

 

گرده گل

گرده گل ساوالان حاج علیرضا بیگناه
گرده گل :
گرده گل عبارتست از دانه های رنگین به قطر ۱ تا ۳ میلی متر که توسط زنبورها ساخته می شود. رنگ دانه ی گرده مربوط به گیاهی می شود که گرده از آن جمع آوری شده و شامل زرد روشن، نارنجی، قهوه ای تیره، آبی روشن، بنفش، سیاه و سفید است. طعم آن ممکن است از شیرین تا تلخ متغیر باشد. بو و عطر عسل حکایت از منبع گیاهی و طبیعی آن دارد. رطوبت گرده ی تازه جمع آوری شده حدود ۲۰ درصد است. گرده ی گل تازه معمولا حاوی میزان زیادی قند و آب است و باید در اتاق یا در بیرون در سایه، خشک شود تا از ورود مخمرها و قارچ های ریشه دار به آن جلوگیری گردد.
ترکیب شیمیایی گرده گل متفاوت است و تا حدود زیادی به گیاهانی بستگی دارد که زنبور بر آنها می نشیند. پروتئین ها ، اسید آمینه های آزاد، کربوهیدرات ها، چربی ها، ویتامین ها میکرو و ماکرو المنت ها، اسید های آلی، رنگ های گیاهی، رنگ دانه ها و مواد معطر مجموعا از گرده نوعی ترکیب کامل از نظر بیولوژیک می سازد. ترکیب شیمیائی گرده ی گل که در بالا آمده است در نتیجه ی تحقیق بر روی نمونه های گرده گل جمع آوری شده از سرتاسر دنیاست. بنابراین گرده ی گل پاره ای از گونه های گیاهی شامل تمام ترکیبات پیش گفته نیست.
گرده گل برای افرادی که سیستم ایمنی و عصبی ضعیفی دارند بسیار مناسب است. گرده گل برای سلامت پروستات، در درمان حساسیت (آلرژی)، درمان کم خونی، حفظ جوانی ،زیبایی پوست، مو و بدن، کنترل وزن بدن، نیرو بخشی افراد ضعیف، مقابله با استرس های روزانه،درمان یبوست، تنظیم فعالیت روده،… مناسب است.
نحوه مصرف گرده گل چیست؟
مقدار مصرف گرده گل بستگی به میزان سلامتی بدن مصرف کننده دارد.
بهترین روش مصرف گرده گل خیساندن آن قبل از مصرف است.
زیرا این عمل باعث افزایش احتمال هضم تمامی مواد مغذی موجود در آن میشود.
همچنین میتوان آنرا جوید تا در دهان خیس بخورد.
گرده گل را میتوان به صورت مخلوط با عسل خام مخلوط و میل نمود.
تشخیص گرده گل اصل از تقلبی در آزمایشگاه های معتبر صورت میگیرد.
پس گول آزمایش های خانگی که افراد نامعتبر معرفی میکنند نخورید.
سعی کنید گرده گل ر از فروشگاهی معتبر تهیه کنید که محصولاتش زیر نظر آزمایشگاه باشد.

درمان آلرژی با گرده گل زنبور عسل
هنگامی که زنبورها شهد گل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، گرده‌ گل‌ها روی بدن آن‌ها می‌نشیند و این گرده‌ها را زنبور به شکل گلوله‌های کوچک در انتهای پاهای خود بسته‌بندی می‌کند. مطالب زیادی در مود گرده زنبور عسل برای کمک به بهبود آلرژی وجود دارد. گرچه هیچ شواهد علمی ثبت شده‌ای برای درمان آلرژی با گرده گل وجود ندارد و ممکن است خود این امر باعث یک واکنش آلرژیک شود.
انتخاب گرده زنبور عسل صحیح
اگر می‌خواهید از گرده زنبور عسل استفاده کنید، برای نتیجه بهتر خوب است که از گرده محلی، چند رنگ استفاده کنید؛ با این حال اگر آلرژی شما را آزار می‌دهد، ابتدا با دکتر خود مشورت کنید. علاوه بر آن، اگر بعد از مصرف واکنش آلرژیک نسبت به گرده زنبور عسل داشتید؛ حتما به فوریت‌های پزشکی مراجعه کنید.
۱- مطمئن شوید از بین محصولات زنبور، گرده گل را خریداری می‌کنید.
محصولات مختلفی از فرآوده‌های زنبور عسل ساخته شده است. گرده زنبور عسل فقط یکی از آن‌هاست.
گرده زنبور عسل گلوله‌های کوچک جمع‌آوری شده از گرده‌ گل‌ها بر روی پاهای زنبورها هنگام پرواز است که می‌تواند بزاق زنبور عسل را نیز در بر داشته باشد.
گرده به شکل خام و طبیعی یا به شکل قرص و کپسول عرضه می‌شود. گرده زنبور عسل در حالت خام بهتر است. هرگز آن‌را حرارت ندهید چون ممکن است؛ آنزیم‌های مفید آن از دست بروند. گرده گل را به شکل گلوله خشک کرده و با یا به شکل پودر خشک شده با پنیر یا عسل ناشتا میل کنید.
خواص درمانی گرده زنبور عسل مثل عسل، موم، ژله رویال و یا زهر زنبور نیست. برخی بر این باورند که محصولات دیگر زنبور عسل، هم می‌توانند به آلرژی کمک کند؛ در صورتی که صحیح نیست، مصرف گرده زنبور به دلیل جمع‌آوری وجود گرده‌های گل و گیاهان اطراف شما تنها می‌تواند به برطرف کردن آلرژی کمک کند.
۲- از گرده‌های زنبورداران محلی استفاده کنید.

گرده زنبوران محلی بیشترین تاثیر را در درمان آلرژی دارند. چرا که علت اصلی آلرژی وجود گرده گیاهان اطراف شماست که مصرف آن بیشترین تاثیر را در کاهش آلرژی دارد.
(محلی به معنی این است که گرده باید در مناطقی که شامل گیاهان مشابه اطراف شماست و باعث آلرژی شده‌اند (آلرژن‌ها) توسط زنبورها جمع شده باشد.)
۳- گرده چند رنگ انتخاب کنید.
هنگامی که می‌خواهید برای درمان آلرژی با گرده گل، آن‌را تهیه کنید، گرده‌های رنگارنگ را خریداری کنید؛ در این صورت متوجه خواهید شد که از گیاهان مختلف تهیه شده‌اند. تنوع رنگ‌ها نشان می‌دهد که گرده زنبور عسل از چند گیاه متفاوت به دست آمده است که به برای درمان آلرژی موثرتر است.
۴- گرده را از زنبورداران محلی و یا فروشگاه‌های معتبر آنلاین خریداری کنید.
شما می‌توانید بسته به محل زندگی خود گرده محلی زنبور عسل را از مکان‌های مختلفی پیدا کنید. فروشگاه‌های محصولات زنبور عسل، فروشگاه‌های آنلاین مثل هانیلی و یا گاها بعضی از عطاری‌ها ممکن است گرده محلی زنبورعسل را داشته باشند. همچنین اگر در منطقه شما مزارعی وجود دارند که عسل میفروشند، شما قادر به خرید گرده محلی زنبور عسل خواهید بود.
شاید یکی از آسان‌ترین راه‌ها جستجوی آنلاین خرده فروشان محلی باشد. بازار یا فروشگاهی که گرده زنبور عسل مربوط به منطقه زندگی شما را به فروش می‌رساند را جستجو کنید.
درمان آلرژی با گرده زنبور عسل
۱- برای بار اول به اندازه نوک قاشق چای‌خوری گرده مصرف کنید.
قبل از این‌که مقدار زیادی گرده زنبور عسل را مصرف کنید؛ به صورت آزمایشی به اندازه نوک قاشق چای‌خوری مصرف کنید تا ببینید که بدن شما چگونه به آن واکنش نشان می‌دهد. برای حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید تا مشخص شود که شما هیچ عوارض جانبی را تجربه نمی‌کنید و به گرده حساسیت ندارید.
راه دیگری که شما می‌توانید آزمایش کنید این است که با یک گلوله گرده زنبور عسل شروع کنید و آن‌را در دهان خود بگذارید. برای ارزیابی واکنش یا تحمل خود آن‌را به آرامی و به‌طور روزانه افزایش دهید.
عوارض جانبی محدود شامل حملات آسم شدید و واکنش‌های آنافیلاکتیک و حساسیت‌های پوستی خفیف می‌باشند. این نکته مهم است که واکنش‌های آنافیلاکتیک و حملات آسم می‌تواند تهدید کننده باشند. درباره هرگونه واکنش آلرژیک که تجربه می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید.
۲- گرده زنبور عسل را به آرامی وارد رژیم غذایی خود کنید.
اگر بعد از گذشت ۲۴ ساعت از مصرف گرده هیچ‌گونه عوارض جانبی منفی را تجربه نمی‌کنید، می‌توانید به آرامی ترکیب گرده زنبور عسل را به فعالیت‌های روزانه خود اضافه کنید. مقدار مصرف گرده زنبور عسل را با ۱/۸ قاشق چای‌خوری به آرامی و بطور روزانه افزایش دهید. دز مصرف روزانه معمولی گرده زنبور عسل در سراسر فصل‌های که در آن آلرژی فصلی بیشتر است مثل بهار یا پاییز، ۱/۲ الی دو قاشق چای‌خوری است.
۳- برای نتیجه بهتر، یک ماه قبل از شروع فصل آلرژی مصرف گرده زنبور عسل را شروع کنید.
برای به دست آوردن حداکثر تاثیر درمان آلرژی با گرده گل، بهتر است مصرف ترکیب گرده زنبور عسل را در برنامه روزانه خود یک ماه قبل از این‌که فصل آلرژی شروع شود قرار دهید. سپس استفاده از گرده زنبور را در سراسر فصل آلرژی برای کمک به کاهش آن ادامه دهید.
نکته مهم در این مورد این است که برای آلرژی در فصل پاییز، مطمئن شوید که گرده زنبوری که می‌خرید حتما در فصل پاییز جمع‌آوری شده باشد. اگر شما بیشتر در فصل بهار دچار آلرژی می‌شوید، مطمئن شوید که گرده خریداری شده حتما در فصل بهار برداشت شده باشد.
چگونه گرده زنبور بر روی آلرژی تاثیر می‌گذارد؟

۱- مزایای گرده زنبور عسل
گرده زنبور عسل سرشار از اسیدهای آمینه، آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب است؛ همچنین سرشار از مواد معدنی ازجمله روی، مس، آهن و پتاسیم است و به همین ترتیب دارای ویتامین‌هایی مانند ویتامین”آ” ، ویتامین” ای” و ویتامین” بکمپلکس” است. گرده زنبور عسل تمایل به داشتن خواص ضد التهابی و ضد میکروبی را نیز دارد.
۲- شیوه درمان آلرژی با گرده گل زنبور عسل
توانایی گرده زنبور عسل در بی‌حس شدن در برابر تب یونجه تنها در مطالعات کوچک آزمایش شده است و نتایج این مطالعات به طور کلی مثبت می‌باشد. کاهش حساسیت یک فرایند درمان است که برای تغییر پاسخ حساسیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرده زنبور عسل کمک می‌کند تا شما در برابر این آلرژی مقاوم باشید.
گرده زنبور عسل و عصاره گرده زنبور باعث کاهش آزاد شدن هیستامین در بدن می‌شود. هیستامین ماده‌ای ست که نتایج فعالیت آن بسیاری از مشکلات آلرژی را در پی دارد که مصرف گرده به کاهش خارش، آبریزش بینی، چشم آبکی و عطسه کمک می‌کند.
در تعدادی از مطالعات انسانی آلرژی به گرده چمن, گرد و غبار خانه و تب یونجه با مصرف گرده زنبور عسل با موفقیت درمان شده‌اند.
۳- چه کسانی ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی مصرف گرده باشند
درمان آلرژی با گرده زنبور عسل در کودکان و زنانی که باردار هستند هنور آزمایش نشده است؛ به همین علت این گروه ممکن است در معرض ریسک بالا باشند و همچنین به افراد زیر ۱۲ سال، زنان باردار و شیرده و یا مبتلایان به آسم استفاده از گرده زنبور عسل توصیه نمی‌گردد.
برخی از این افراد به گرده زنبور عسل واکنش‌های جانبی داشته‌اند و در برخی موارد واکنش‌های آلرژیک شدید از جمله شوک آنافیلاکتیک رخ داده است.
چه زمانی به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشیم

۱- قبل از استفاده ازگرده زنبور عسل برای درمان آلرژی با دکتر خود مشورت کنید
هرچند برای برخی از مردم گرده زنبور عسل مفید است، اما استفاده از آن برای همه قابل اطمینان نیست. درمان آلرژی با گرده زنبور عسل تنها زمانی که شما به گرده حساسیت داشته باشید کمک کننده خواهد بود. به‌علاوه گرده‌ی زنبور عسل می‌تواند باعث بروز آلرژی‌های شدید نیز گردد. با دکتر خود در خصوص این‌که آیا گرده زنبور عسل برای شما مفید خواهد بود و یا استفاده از آن برای شما قابل اطمینان می‌باشد مشورت کنید.
با دکتر خود درباره آلرژی‌های شناخته شده خود صحبت کنید؛ دارو و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید را به دکتر خود یادآوری کنید.
به خاطر داشته باشید که مصرف گرده زنبور عسل معمولا برای آلرژی‌های خفیف بهترین درمان است. اگر شما آلرژی شدید دارید، گرده زنبور عسل ممکن است آغازگر یک آلرژی شدید باشد.
۲- در صورت بروز علائم آلرژی
اگر شما دچار علائم آلرژی زیاد شدید که به درمان‌های خانگی پاسخ نداد حتما به دکتر مراجعه کنید. در مورد علائم و زمان شروع آن‌ها توضیح دهید؛ اگر علائم زیر را دارید، به پزشک مراجعه کنید:
• عطسه
• خارش بینی، چشم یا دهان
• آب‌ریزش بینی
• چشم‌های قرمز، آبکی یا متورم
۳- قبل از مصرف گرده یک تست آلرژی بدهید
درمان آلرژی با گرده زنبور عسل تنها زمانی به شما کمک خواهد کرد که آلرژی شما نسبت به گرده گل و گیاهان باشد. اگر شما نمی‌دانید که چه چیزی باعث آلرژی‌تان می‌شود حتما یک تست آلرژی می‌تواند به شما کمک کند.
در طول یک آزمایش آلرژی، پرستار پوست شما را با آلرژن‌های مختلف خراش خواهد داد؛ سپس بعد از ۱۵ دقیقه چه اتفاقی می‌افتد را ثبت کرده و دکتر نتایج شما را ارزیابی خواهد کرد. این تست دردناک نیست اما ممکن است شما اندکی احساس ناراحتی کنید.
۴- در صورت بروز واکنش آلرژیک به فوریت‌های پزشکی مراجعه کنید.
گرده زنبور عسل می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شدید شود با این حال، سعی کنید زیاد نگران نباشید؛ زیرا اگر شما درمان سریع دریافت کنید خوب خواهید بود. اگر علائم زیر را دارید، به اورژانس مراجعه کنید این علائم شامل موارد ذیل می‌باشد:
• تورم صورت، چشم یا لب
• تنگی نفس
• اشکال دربلع
• کهیر
• احساس ضعف و سرگیجه
• احساس ضعف

 

آج موم

موم عسل
آج موم :
به دليل اهميت برگه موم آج شده معمولاً زنبورداران هر ساله بطور متوسط برای هر كلنی احتياج به آج نمودن حدود نيم كيلوگرم موم دارند. البته اين مقدار در زمانی است كه عسل تنها به صورت شهد برداشت شود و از فروش آن با موم خودداری گردد .به دليل گران بودن نسبی موم و نيز مشكل بودن تشخيص خلوص موم توسط زنبورداران، متأسفانه در هنگام فروش يا آج كردن موم بعضاً سوء استفاده هايی به وسيله كارگاه های آج موم انجام می شود كه در اينجا برای راهنمايی زنبورداران عزيز به آنها اشاره می شود .
1 – مخلوط كردن پارافين :
يكی از مهمترين تقلباتی كه صورت می گيرد مخلوط كردن پارافين با موم است كه مشكلات زيادی را برای كلنی و زنبوردار و مصرف كننده به وجود می آورد. با توجه به اينكه موم طبيعی زنبورعسل از حدود 280 نوع ماده مختلف تشكيل شده است و حدود 110 نوع آن مواد معطر و خوشبو است ، جذابيت زيادی برای زنبورهای عسل دارد به طوری كه در هنگام موم دوزی بعضاً هجوم زنبورها به موم آج شده ديده می شود .
در مورد موم مخلوط شده با پارافين، زنبور عموماً نسبت به موم بافی روی آن رغبتی نشان نداده و حتی گاهی ديده می شود زنبور به هرزه بافی روی آورده ولی شان موم را تكميل نمی كند. علاوه بر اين مسأله با توجه به نقطه ذوب پايين تر پارافين نسبت به موم، حتی پس از كامل شدنِ شان ، درصورت بالا رفتن دمای هوا شانِ عسل استحكام لازم را نداشته و ريزش مینماید.
اين دو مسأله باعث كاهش رشد جمعيت و همچنين از بين رفتن مقداری از محصول عسل می گردد. پارافين در صورتی كه به عنوان عسل موم دار به مصرف خوراكی برسد مشكلات بهداشتی بسياری برای مصرف كننده ايجاد می نمايد. با آزمايشی ساده می توان مخلوط بودن موم را با مواد ديگر تشخيص داد كه روش آن در ادامه ارايه خواهد شد.
2 – كامل تصفيه نشدن موم :
در هنگام آج شدن لازم است موم از هرگونه ناخالصی تصفيه گردد. در حقيقت در هنگام تصفيه شان های كهنه معمولاً ناخالصی هايی با موم از صافی عبور می كنند كه شامل پيله های لاروی و شفيرگی، ذرات گرده ،گرد وخاك ، بره موم و همچنين بعضی اسپورها ودهاگ های موجود در شان ها می باشد. در صورتی كه در كارگاه جرم ها و مواد زايد ته قالب موم ، همراه موم به سرعت آج گردد، اين موم آج شده حدود 10 درصد ناخالصی دارد كه علاوه بر اين كه باعث كم شدن مرغوبيت آن می شود به دليل وجود اسپورهای بيماری در برگه آج شده احتمال ايجاد بيماری در كلنی نيز می رود.
3 – كم فروشی :
دو مورد اشاره شده تقلباتی هستند كه زنبورداران كم و بيش با آن آشنايی دارند؛ هرچند كه تشخيص آن زياد هم آسان نيست ، اما مورد ديگری نيز وجود دارد كه در ضمن اين كه مهم است ولی زنبورداران كمتر به آن توجه دارند. اين نكته آن است كه موم خاصيت جذب آب نسبتاً بالايی دارد بطوری كه مشاهده شده در هنگام تصفيه تا حدود 20 درصد آب به خود می گيرد و پس از گذشت حدود يك ماه پس از خشك شدن كامل وزن واقعی خود را پيدا می كند ( كرل ) . همچنين موم در هنگام آج شدن مقداری رطوبت از غلطك های آج به خود جذب می نمايد که به تدريج اين رطوبت را از دست داده و تا حدود يك ماه كاملاً خشك می شود.
با توجه به اين كه در كشور ما موم را در بسته های دو كيلوگرمی بسته بندی می كنند، پس از خشك شدن كامل موم آج شده ، وزن آن بدون كاغذ بسته بندی نبايد كمتر از دو كيلوگرم باشد.
متاسفانه بسياری از زنبورداران به اين مسأله توجه كافی نداشته و بسته موم را به صورت كلی دو كيلو در نظر می گيرند كه باعث زيان آنها می گردد . توجه به نكات ذكر شده سبب آگاهی بيشتر زنبورداران و جلوگيری از سوء استفاده كنندگان می گردد. در حقيقت قيمت موم خريداری شده با توجه به موارد ذكر شده تعيين می شود و گاهی خريد موم ارزان تر، ممكن است خيلی گران تر از موم آج شده ی عاری از تقلب ، تمام شود.
طريقه تشخيص موم خالص :
روش ساده ای بر مبنای تفاوت جرم حجمی موم و پارافين وجود دارد كه می توان موم ناخالص را تشخيص داد. موم و پارافين هر دو از آب سبك تر و از الكل سنگين تر هستند ولی با تهيه مخلوطی از آب و الكل می توان اين دو را از هم تفكيك كرد . برای اين كار احتياج به يك تكه موم خالص ( ترجیحا موم سر پولک شان های عسل ) ، آب ، الكل و يك شيشه شفاف می باشد . مهم نيست كه الكل چند درجه و يا طبی يا صنعتی باشد .
ابتدا با فشردن تكه موم سعی می كنيم كه هر گونه هوای موجود در آن را خارج كنيم . سپس حدود يك سوم شيشه را از آب پر می كنيم . موم را در شيشه می اندازيم با توجه به سبك تر بودن موم نسبت به آب ، موم روی آب می ايستد . اكنون به تدريج الكل را اضافه می كنيم و هر بار به خوبی شيشه را تكان می دهيم تا آب و الكل كاملاً مخلوط شود . در لحظه ای كه موم در محلول شروع به پايين رفتن كند ، محلول آماده است و هر موم ناخالصی را كه در این محلول بياندازيم روی آن ايستاده و پايين نمی رود . با آماده كردن اين محلول و آزمايش موم در هنگام خريد ، می توان از خلوص موم خريداری شده اطمينان حاصل نمود .
البته بهتر است هر چند ماه يك بار برای اطمينان از به هم نخوردن نسبت آب و الكل ( در اثر تبخير ) با يك تكه موم خالص دوباره آزمايش شود .
نگهداری پوكه های اضافی در زمستان :
پس از برداشت عسل در اواخر تابستان، تمامی پوكه ها را برای زنبورها بگذاريد تا عسل آنها را خشك كنند . سپس شان های تيره را كه معمولاً يك سوم كل پوكه های يك زنبورستان را تشكيل می دهند برای ذوب كردن از رده خارج كنيد . بقيه پوكه ها از منابع ارزشمند زنبورداری هستند . برای اينكه در هنگام انبار داری آن را از آفت كرم موم خوار حفظ كنيد می توانيد بسته به امكانات به دو روش زير عمل كنيد:
نگهداری پوکه ها در انبار :
در انبارهای در بسته بدون منفذ پوكه ها را به صورت ايستاده روی هم بچينيد . سپس برای هر متر مكعب فضا ( طول و عرض و ارتفاع انبار را در هم ضرب كنيد ) 15 گرم گل گوگرد در نظر بگيريد . گل گوگرد را از فروشگاه های لوازم كشاورزی و سموم دفع آفات می توان تهيه كرد .
گل گوگرد لازم را در يك قوطی فلزی بريزيد . بهتر است مقدار مورد نياز در چند ظرف فلزی قرار داده شود تا تمام فضای انبار را در بر گيرد . گل گوگرد را با مقداری الكل آغشته كرده و سپس آتش بزنيد. اين ظرف های محتوی گل گوگرد را بايد در بالاترين نقطه روی پوكه ها قرار داد چون گاز حاصله ( SO2 ) از هوا سنگين تر است . به دليل اين كه اين گاز روی تخم های اين آفت بی تأثير است، اين كار را پس از 15 روز تكرار كنيد.
قيمت شكر و قيمت موم :
بعضی افراد برای اطمينان از طبيعی بودن عسل اقدام به خريد عسل های موم دار می نمايند و به صرف اينكه عسل را در شان می بينند فكر می كنند كه حتماً طبيعی است ولی بايد توجه داشت كه ممكن است عسل های شان ( موم دار ) تغذيه ای بوده و تقلبی باشند. متأسفانه بعضی از زنبورداران در هنگام جريان شهد اقدام به تغذيه زنبورعسل با شربت شكر نموده و به اين طريق اقدام به توليد عسل تقلبی می نمايند.
عسلی كه به اين طريق توليد می شود ممكن است به صورت موم دار به فروش برسد. اين گونه زنبورداران معمولا برای هر كندو حدود 150 كيلو شكر و حدود 1/5 كيلو موم مصرف می كنند. زنبورداران واقعی كه تنها با گذاشتن كندوهای زنبورعسل در محل های شهد خيز و بدون تغذيه شربت شكر ،عسل طبيعی توليد می كنند، از گران شدن شكر و موم بسيار خوشحال می شوند. زيرا موم برای آنها يك توليد است و ساليانه مقداری از آن را به فروش می رسانند. مصرف شكر ساليانه آنها نيز ناچيز است ( ساليانه هر كندو حدود 5 كيلو و در فصولی كه هنوز شهد منطقه شروع نشده است و برای تحريك ملكه به تخم ريزی و يا برطرف نمودن گرسنگی كلنی ) بنابراين با گران شدن موم و شكر، هزينه تهيه عسل شكری افزايش می يابد .